przedszkole1 (1 of 1)

Pierwszy dzień kwietnia to w Noworosji Dzień Usmiechu, na przekór pochmurnej, mglistej aurze wolontariusze pozarządowej organizacji “Podaruj Dobro” odwiedzają makiejewskie rehabilitacyjne przedszkole nr 5 w Makiejewce.

przedszkole1 (1 of 1) Maleństwo2 (1 of 1)
“Podaruj Dobro” to organizacja zrzeszająca pod przewodnictwem Ireny Zosenko głównie mieszkańców Makiejewki. Jej zadaniem jest organizacja pomocy humanitarnej dla potrzebujących mieszkańców, a także koordynacja grup wolontariatu wspierających podopiecznych każdego dnia.

przedszkole2 (1 of 1) przedszkole4 (1 of 1) Jewusia4 (1 of 1) przedszkole3 (1 of 1)
Do przedszkola Irena z przyjaciółmi zawitała już drugi raz, tym razem przywożąc produkty żywnościowe, oraz słodycze dla maluchów. Ponadto dzięki wsparciu Obozu Wielkiej Polski zakupiono zapas proszku do prania, oraz detergentów.

ciastka (1 of 1) maksite

k6 (1 of 1) k2 (1 of 1)

DSC_0051
W tym dniu wolontariusze przedszkola uraczyli podopiecznych ogromną ilością radości. Był występ klaunów, którzy zaprezentowali kilka sztuczek i zabawnych scenek. Była sztafeta na wielkich piłkach i kilka drobnych upadków;) Były zawody w karmieniu/jedzeniu marchewki, oraz gra w węża;)
Było bardzo sympatycznie.

k4 (1 of 1) k3 (1 of 1) k1 (1 of 1)
Chwila uśmiechu na skraju przetrwania…. Placówka do wojny gościła 120 dzieciaków, dzisiaj pozostała tylko połowa- a jest to rejon Makiejewki oddalony od lini walk ( o ile można tak powiedzieć, kiedy pociski potrafią spaść w najmniej oczekiwanym miejscu). Cała działalność przedszkola to ogromny trud rodziców, którzy zaangażowali się w jego sprawę do tego stopnia, że uznali przetrwanie placówki za punkt honoru.Jak to zwykle bywa,najwięcej dają ci którzy sami nie mają.Nieoceniona jest również pomoc drobnych grup wsparcia takich jak “Podaruj Dobro”. Niesamowita jest również wola mieszkańców,aby naprzekór wszystkiemu trwać i budować nową przyszłość.

główne (1 of 1) k5 (1 of 1)
Przed budynkiem znajduje się plac zabaw- wszystko zrobili rodzice, sami dla swoich pociech i tych, które w kolejnych latach zawitają w progi “piątki”

mis (1 of 1) mis1 (1 of 1)
– “Jakże pracowici i wielkoduszni są Makiejewczanie. Nie mogę uwierzyć, że wszystko zrobili własnymi rękami!”- podziwiała Irena Zosenko.

mis2 (1 of 1)
Święto było również dla wolontariuszy, otrzymali w dowód uznania maskotki-serduszka od pracowników przedszkola. Dostałem i ja:) Specjalnie dla Ireny wykonano statuetkę z napisem “Noworosja. Wola i praca” .

serduszko (1 of 1)
Poniżej techniczny filmik z imprezy, zrobiony abyście mogli zobaczyć ten usmiech u dzieci:) materiał właściwy będzie w swoim czasie

Także: Makeyevka.ru

Jewgeniia Martyniuk & Dawid Hudziec

Wasze komentarze

  1. Panie Dawidzie,
    Chętnie przekażę datek na Pańską działaność, ale niechże Pan uruchomi na swoim koncie na PayPalu przyjmowanie darowizn w walucie innej niż PLN.
    Strata ok 12% na wejściu, przy przewalutowaniu EUR na PLN jest zwykłym marnotrawstwem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>