Daria Morozowa

Egoizm (łac. ego – ja) – nadmierna albo wyłączna miłość do samego siebie. Egoista kieruje się przeważnie własnym dobrem i interesem, nie zwracając zbytniej uwagi na potrzeby i oczekiwania innych. Odnosi wszystko do siebie, patrzy na świat poprzez pryzmat “JA”, nie uznaje wewnętrznie systemu wartości społecznie akceptowanych (Wikipedia).
Czasem jednak trzeba z przymrużeniem oka przewartościować niektóre pojęcia. “Egoista” to również nazwa ekskluzywnej restauracji w centrum Doniecka. Dzisiaj drzwi lokalu otwarły się dla utalentowanych dzieci. Okazją do tego był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W salach restauracji odbyła się mała wystawa prac dzieci z donieckiego młodzieżowego domu twórczości.

00D_0060 (Kopiowanie) 00D_0026 (Kopiowanie) 00D_0024 (Kopiowanie) 00D_0049 (Kopiowanie)
16 małych artystów zostało ugoszczonych przez restaurację i otrzymało prezenty w postaci słodyczy i artykułów szkolnych ufundowanych przez restauratora i Ministerstwo Bezpieczeństwa DRL.

00D_0003 (Kopiowanie) 00D_0004 (Kopiowanie)
Pełnomocnik ds. praw człowieka przy rządzie Donieckiej Republiki Ludowej Daria Morozowa stwierdziła:

Daria Morozowa
– “Chcemy pokazać, że w Donieckiej Republice są dzieci i jest [ich] twórczość i chcą one pokoju.”


Dyrektor “Egoisty”, Anton Skribka powiedział, że nie jest to ostatnia taka inicjatywa, a “serca” lokalu są zawsze otwarte.

00D_0013 (Kopiowanie)


Na spotkaniu obecny był również Konstantin Dołgow, pełnomocnik MSZ Federacji Rosyjskiej ds. Demokracji i Nadrzędności Prawa.

00D_0055 (Kopiowanie) 00D_0057 (Kopiowanie)

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>