babuszka (1 of 1) (Kopiowanie)

Autor pieśni “Dzieci Wojny” Nikolai Hapłanov służył w wojskach pogranicza. W trakcie służby został ranny, za wybitne zasługi odznaczony przez marszałka Żukowa.
Dziennikarz, poeta, honorowy obywatel Makiejewki- nie sposób zliczyć wszystkich jego osiągnięć. Serce tego utalentowanego człowieka przestało bić 26 marca 2008 roku. Jednak jestem przekonana, że poeta żyje wraz ze swymi pieśniami.
W wigilię Dnia Zwycięstwa byłam w Domu Spokojnej Starości w Doniecku. Po występach artystycznych zorganizowanych dla pensjonariuszy ośrodka, zmierzałam do wyjścia, kiedy zobaczyłam dwie starsze kobiety, weteranki II Wojny Światowejzaczynające śpiewać znajomą mi pieśń. Korespondent z Polski- Dawid Hudziec włączył kamerę i utrwalił ten wielki duchem emocjonalny koncert. Siedziałam cicho z boku, a łzy spływały mi po policzkach … . Wzruszająca pieśn, wzruszające wykonanie.
Gdy wszystkie zwrotki dobiegły końca, rozległy się oklaski na stojąco. Pieśń Dzieci Wojny towarzyszyła mi jeszcze przez długi czas.
Czy autor myślał o tym, że wojna znów przyjdzie do jego kraju? Pewnie nie. Pisał o swoim bólu, o naszym bólu. Posłuchaj, może poczujesz to co my czujemy.
Z miłości do ciebie, Jewgienia Martyniuk.
Wideo: Dawid Hudziec

 

 

 

 

 

 

 

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>