d2

“W przeciwieństwie do specjalnej misji OBWE, znaleźliśmy dowody na aktywność wojsk kijowskich w strefie linii frontu. Znaleźliśmy dowody na obecność tam nie tylko czołgów, ale i wyrzutni rakietowych. Zdjęcia stanowisk bojowych i uzbrojenia dostępne są w sieciach społecznościowych na stronach samych bojowników ATO.Niektórzy z nich są tak “sprytni”, że publikują wszystko: uzbrojenie i alkoholowe spotkania.
W zeszłym roku nasiliła się tzw. Operacja Antyterrorystyczna i od tamtego czasu niczego się nie nauczyli. Jedną z przyczyn ich porażki było używanie przez żołnierzy telefonów komórkowych łatwych w namierzaniu. Po tym przyszedł rozkaz zakazujący posługiwania się na froncie własnych komórek, oraz specjalne szkolenia jak ich ewentualnie używać .
Jednak w dalszym ciągu ukraińscy żołnierze publikując zdjęcia w sieci, nie potrafią wyłączyć opcji geolokalizacji.”- pisze Politnavigator

“Przykładowo, Aleksander Olejnik zmieścił na swoim profilu w serwisie VK zdjęcia z wyrzutnią przeciwlotniczą “Osa”. Zasięg wyrzutni- 10 km, kaliber 206 mm. Zgodnie z porozumieniami mińskim taki sprzęt musi się znajdować 35 km od linii frontu. Tymczasem dzięki usłudze geolokalizacji wiemy, że Olejnik w trakcie robienia zdjęcia znajdował się 5 km od linii demarkacyjnej, w Artiemowsku. ”

Pójdźmy dalej, miejscowość Szczastjie na ługańszczyznie. Mniej niż pięć kilometrów od pozycji wojsk ŁRL. Aleksander Kuzmienko publikuje swoje zdjęcie na czołgu.  Zgodnie z porozumieniami, czołgi powinny znajdować się 15 km od frontu.

Dzięki ukraińskim publikacjom mozna również łatwo ustalić położenie ich oddziałów:

Ostatni z nich, Soldire Angel, poszedł jeszcze dalej i opublikował szczegółowe informacje:

Podobnie brygady zmechanizowane znajdujące się w ciągłym ruchu:

Stanowi to fragment informacji dostępnych w sieci. Ministerstwo Obrony Donieckiej Republiki Ludowej nieustannie informuje o przemieszczaniu się wojsk ukraińskich wzdłuż frontu, o znacznym nagromadzeniu techniki wojskowej, której tam być nie powinno- jednak w Wiadomościach, Faktach i Informacjach o tym już nie usłyszycie.

Podobnie poniższe wideo, gdzie bojownicy ATO ćwiczą obsługę nowego sprzętu, który już wkrótce zostanie skierowany na front:

A później zabierać poległym buty, bo Ukraina jest biedna… .

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>