krasoti (1 of 1) (Kopiowanie)

Jak zapowiadałem,udałem się dzisiaj na Konkurs “Doniecka Piękność 2015”. Organizatorzy szumnie zapowiadali, że o 15 odbędzie się casting i spośród ponad setki dziewczyn zostanie wybrana 30, która przejdzie do dalszego etapu. Na miejscu byłem pół godziny wcześniej i jak się okazało casting się kończył (bez jury) i z grupy około 30 dziewczyn wszystkie przeszły dalej, a że jest to sto procent następnego etapu to można postawić pytanie,gdzie jest kolejne zapowiadane minimum 70?

krasoti2 (1 of 1) (Kopiowanie)  krasoti4 (1 of 1) (Kopiowanie)
Impreza odbyła się w klubie nocnym Chicago. W gremium sędziowskim zasiedli sponsorzy i organizatorzy: batalion Opłot i podspółki (telewizja, organizacje młodzieżowe), lokalne restauracje, profesjonalne agencje mody, których prowadzący nazwy wymówić nie potrafił (fashion agency- trudne…). Dla zapełnienia czasu wyszczególniano przybyłe profesjonalne szkoły fotografii, oraz media- za wyjątkiem Novorossia TV, chociaż na liście gości się ładnie wpisałem.

krasoti1 (1 of 1) (Kopiowanie) krasoti3 (1 of 1) (Kopiowanie)
Konkurs zaczął się z opóznieniem,przez ten czas znudzeni fotografowie robili sobie zdjęcia wzajemnie, za wyjątkiem jednego biegającego od stolika do stolika ze ślinotokiem.

krasoti5 (1 of 1) (Kopiowanie) krasoti6 (1 of 1) (Kopiowanie)
Wtedy podeszła dziewczyna z pytaniem, ze szuka osób do pomocy. Przyjechało kilka osób na wózkach inwalidzkich, a że nie ma podjazdów, to czy nie mógłbym pomóc, skoro start jest opózniony. Żaden problem i nie wiem po co taki długi wstęp.Okazało się, że jednak nie jest to takie oczywiste,bo następny zapytany fotograf odparł, że on jest w pracy i czasu nie ma. Jak ktoś jeszcze ma wątpliwości,czemu z większością osób z branży idę na noże,to może teraz zacznie rozumieć.

model1 (1 of 1) (Kopiowanie) model2 (1 of 1) (Kopiowanie) model3 (1 of 1) (Kopiowanie) model4 (1 of 1) (Kopiowanie)
Konkurs ściągnął tłumy. Były dziewczyny biorące w nim udział, sponsorzy/organizatorzy, obsługa lokalu, media i ..może z dziesięciu ludzi ponad to. Gdzie znajomi, rodziny 30 uczestniczek?Czym to było spowodowane w sytuacji,kiedy spontaniczne imprezy zbierają większą frekwencję? Zapewne RusVesna napisze, że było 10 razy więcej (jak zwykle). Wstęp kosztował 50 hrywien, wczoraj można było kupić bilet za 30- nie jest to mało, jest to bardzo dużo- wystarczająco, aby odstraszyć “tłumy”.

model6 (1 of 1) (Kopiowanie) model5 (1 of 1) (Kopiowanie)
Pierwszy występ był w kostiumach kąpielowych- oficjalna prośba poszła do dziennikarzy: “nie stójcie dziewczynom na drodze”. Większość dziwczyn się dobrze zaprezentowała, aczkolwiek brakowało w tym jakieś radości z występu. Dobitne były słowa jednego z przedstawicieli Opłotu,który skomentował te turę mówiąc, że ważniejsza jest dostojność. Cóż,jeżeli nie podobają się mu dziewczyny w kostiumach kapielowych to kwestia jego preferencji, ale wtedy nie organizuje się …a zapomniałem wspomnieć, że impreza ma podkreślić ludowy charakter republiki i ludową duchowość dziewczyn. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to interpretować? Może pozniej były przemarsze z sierpami i młotami, nie wiem.

model8 (1 of 1) (Kopiowanie) model7 (1 of 1) (Kopiowanie)
Na koniec pozostała jedna dziewczyna, która pokazała, że rysuje “takie oto obrazki”. Śmiem wątpić- artyści mają w sobie “coś”, w ruchach, wysławianiu się- a ona raczej miała problem z określaniem czegokolwiek.
Druga tura to auto-prezencja. Jedna dziewczyna zaśpiewała piosenkę i to ładnie,o ile stało się blisko- bardzo blisko. Ponieważ dopiero pod koniec technik wpadł na pomysł, aby włączyć jej mikrofon. Dalej były ręcznie wykonywane ikony (pytanie jury: jaką techniką się posługujesz? odpowiedz: robię to juz od dłuższego czasu. Podoba mi sie to), taniec egzotyczny rozpoczęty od głośnego upadku i taniec cygański i tu trzeba dać duży plus za choreografię i wykonanie, nawet specjalista ze szkoły fotografowania zamiatał sobą podłogę robiąc zdjęcia.
Tutaj już zasadniczo pakuje aparat do plecaka, w tak ciemnych pomieszczeniach bez lampy błyskowej każde zdjęcie oznacza: niedoświetlenie/szumy/rozmycia, czyli szkoda czasu i nerwów.Nie moja branża, jednak gdyby ten konkurs wyglądał jakoś przyzwoicie to można by ryzykować. Nie wyglądał jednak. Co najmniej podejrzana impreza zorganizowana po coś, a ja nie wiem po co. Dla organizatorów? Sponsorów?

model11 (1 of 1) (Kopiowanie) model10 (1 of 1) (Kopiowanie) model9 (1 of 1) (Kopiowanie)

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>