Fot. Dawid Hudziec
Basurin stwierdził, że czołgi zostaną wycofane po wyborach i bardzo dobrze. Niech sobie będą tam, gdzie są- 15 km. to nie jest odległość gwarantująca bezpieczeństwo. Obie strony i tak mogą je poderwać w każdej chwili.
Ługańska armia wycofa się wcześniej (u nich wybory w listopadzie), natomiast OBWE biega i spisuje numery czołgów, żeby pozniej sprawdzać,gdzie są. Już widzę ,jak szukają tanków:
 
– panie, rano tu były, na remont wzieli, a kto gdzie? Zabij, nie wiem.
 
Zawieszenia broni/pokoju nie gwarantuje to czy uzbrojenie jest na “granicy”, czy na kilka kilometrów dalej, tylko wola porozumienia. Natomiast, o ile w Doniecku politycy z Zacharczenko na czele nie mówią już o wycieczce do Kijowa, o tyle Poroszenko mami sobie “ukrainizację” Donbasu i Krymu, o Sanoku i Kubaniu na razie nie wspomina.
 
Jednakże sprawa syryjska sprawia, że amerykańskim protektorom awantura kijowska chwilowo nie na rękę, co znaczy,że Jaceniuk moze warczeć, ale łańcuch jest za silny.Musi więc Jaceniuk warczeć po cichu, aby go te więzy nie udusiły.
 
I analogicznie, Donieck nie może z podobnych powodów wysłać nielicznych wojsk, aby odbić jakąkolwiek wioskę.
 
Póki co.
Teraz najważniejsza jest stabilizacja. Po ustanowieniu w Republice rubla jako głównej waluty, ceny wzrosły znacznie, a co będzie z zarobkami? Bardzo wielu ludzi od miesiąca wypłat nie widziało i zastanawiają się nad tym samym. Wczoraj wieczorem spotkałem starszą kobietę:
– poratuj proszę kilkoma kopiejkami, cały dzień już nic nie jadłam, nawet na śmietniku nie mogę nic znalezc.
I jest to nieodosobniony przypadek kontrastujący z powracającym do życia miastem, gdzie restauracje są zapełnione ludzmi, a sklepy jubilerskie są otwierane jeden za drugim.
Przy okazji: przedwczoraj widziałem Motorollę w centrum miasta, tak więc te ukraińskie bajki, że wyjechał do Syrii są warte tyle co zwykle. “Dowodem” mialo być zdjęcie na którym ma naszywkę syryjskiej armii. Mniejsza z tym, że sam powiedział, iż to w ramach poparcia dla Asada. W Polsce hieny od medali SBU już podchwyciły to jako niezbity dowód. Na tymże samym foto ma także naszywkę “Sparty”, czyli należy rozumieć, iż analogicznie wojska syryjskie walczą w Donbasie.
One_of_the_Russians_seen-406c68763bb58daa722451113c7b7f31

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>