dniepr

W dniu wczorajszym Ministerstwo Obrony Donieckiej Republiki poinformowało, że ochotnicze bataliony rozpoczęły przygotowania do eskalacji konfliktu:
“Z naszych źródeł dowiedzieliśmy się, że nacjonalistyczne oddziały przygotowują się do samodzielnych działań ofensywnych nieautoryzowanych przez władze Ukrainy i pozostające sprzecznymi z porozumieniami mińskimi. Dowództwo batalionu Dniepr-1, charakteryzujące się lekkomyślnością i brakiem kontroli [ze strony sztabu ATO] zaczyna gromadzić sprzęt wojskowy do przeprowadzenia ataku w rejonie Gorłówki.”– stwierdził rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony.
Zaznaczyć jednak należy, że informację o mobilizowaniu się ukraińskich ochotniczych batalionów w strefie ATO napływają od miesiąca, jednocześnie samodzielny atak bez zgody sztabu ATO równa się niezwykle ryzykownemu posunięciu nie tylko dlatego, że oddziały te nie mają szans na zwycięstwo, ale mogą ponieść konsekwencje ze strony ukraińskich władz. Pytanie jednak, czy sztab nie kieruje, bądź prowokuje do takich kroków, aby w ten sposób rękami ochotników nie dopuścić do realizacji (nierealizowanego) planu pokojowego,zachowując przy tym “czyste dłonie”.

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>