Mam wykaz miejsc ostrzelanych wczoraj w Doniecku i najbliższych okolicach miasta. Lista obejmuje około 70 pozycji. W większości zniszczone domy, jedna rakieta spadła na boisko przy szkole nr 56. Na chwilę obecną nie znam liczby ofiar.

d1

 

Po raz kolejny pojawia się pytanie o celowość tych ostrzałów, znowu słyszałem od ludzi, że w pobliżu nie stacjonują żadne oddziały i nie był prowadzony żaden ostrzał z ich sąsiedztwa, pomimo to na dużych obszarach dzielnic: Kujbyszewskiej, Kijowskiej, Kirowskiej, oraz Petrowskiej, doszło do ostrzałów z użyciem głównie wyrzutni rakietowych Grad. Ostrzał nie był skoncentrowany w jeden punkt, a charakteryzuje się znaczną dowolnością. To znaczy, że wyznaczono obszar do zniszczenia, a nie punkt. Jest to bardzo ważne, ponieważ kiedy się odpowiada na ogień to można z cała pewnością ustalić pozycję przeciwnika z dokładnością do 20-30 metrów. Tutaj mamy „dokładność” w obrębie kilkuset .

d2

Co w takim razie  było celem ostrzału? Liczba zniszczeń świadczy nie o pomyłce, czy jednym niedoświadczonym artylerzyście, ale o zaplanowanej akcji mającej na celu demonstracje siły i zastraszenie ludności cywilnej. Osłabienia ducha w ludziach.

d3

Zastraszona ludność, nie pracująca ze względu na to, że zakłady pracy były/są ciągle ostrzeliwane, nie posiadająca środków pieniężnych ponieważ te zostały zablokowane przez rząd w Kijowie, ludność nie będąca pewną jutra powinna się skierować przeciwko nowej władzy. Taki zapewne jest plan kijowskich generałów i polityków.

Czy ten plan poskutkuje?

Czy opinia publiczna w krajach zachodnich w dalszym ciągu będzie udawać, że nic się nie stało?

W trakcie wyjazdu trwał ostrzał północnych dzielnic Doniecka.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>