pli rus

Z donbaskich i rosyjskich mediów okazyjnie napływają informacje o najemnikach z Polski, którzy walczą po stronie ukraińskiej. Nie raz pojawiała się wiadomość, że rząd w Kijowie wspiera nawet polski elitarna jednostka “Grom”. Do takich relacji dołączyła “wojna pomnikowa” i agresywna anty-rosyjska polityka rządu w Warszawie. Jednocześnie informacje o Polakach mających całkowicie odmienne zdanie, czy też o wsparciu przez nas Donbasu, np. poprzez organizację pomocy humanitarnej, mówi się nie często i raczej w formie ciekawostki. Podczas kiedy w Polsce trwa antyrosyjska nagonka, o tyle na wschodzie jest ona słabsza i skierowana głównie we władzę- aczkolwiek ktoś te władze wybrał.
Przez swój 1,5 roczny pobyt w Donbasie, spotkałem się z zaledwie kilkoma negatywnymi relacjami względem mojej narodowości, ze zdecydowaną wrogością wobec polityki polskich władz, a najczęściej z żalem i rozczarowaniem, że taka kampania wzajemnej (co najmniej) nieufności ma miejsce.
Dzisiaj wspólnie z ekipą telewizyjną Novorossia TV zapytaliśmy mieszkańców Doniecka co myślą o Polsce, Polakach i rządzie polskim.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>