Grupa taktyczna “Białoruś” jest częścią ukraińskiej formacji “ДУК ПС”, czyli Ukraińskiego Ochotniczego Korpusu sformowanego przez ugrupowanie Prawy Sektor.
Jak sami piszą o sobie:
“W ciągu ostatnich tygodni nasz zespół pracował w ramach grupy zwiadowczej w mariupolskim sektorze “M”, gdzie zajmowaliśmy się dywersją w rejonie Kominternowo i Gnutowa.Przed nowym rokiem, pomimo zawieszenia broni, było gorąco na tym odcinku. Dokonaliśmy eliminacji dwóch obywateli Białorusi walczących po stronie Donieckiej Republiki.Jeden został zabity w rejonie Kominternowo- wszedł na minę, drugi zginął w trakcie bezpośredniej walki pod Gnutową.”

Naturalnie oficjalnie wojska ukraińskie nie prowadzą żadnych działań dywersyjnych, nie naruszają zawieszenia broni, oraz nie posługują się w tym celu obcokrajowcami- z tym, że notorycznie władza/media mówią jedno, a sami ochotnicy coś zupełnie odwrotnego.

10527770_1459057317701929_6589278107271751117_n

Oficjalnie w armiach donbaskich republik służy około 200 obywateli Białorusi (wg. Eleny Kuzniecowej)

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>