domkultury4 (1 of 1) (Kopiowanie)

– U nas się mówiło, że Donbas to jest banda, a zachód to kontrabanda. Oligarchowie przez lata łupili bezczelnie wszystko co się dało i nikt absolutnie nie mógł tego kontrolować, bo niby jak? U władzy byli albo ludzie oligarchów, albo oni sami. Janukowycz, Achmetow, Poroszenko- ja nie widzę róznicy. Jeszcze kilka lat i pewnie nie znalazłbyś nawet spożywczaka,który by nie był własnością jakieś grubej ryby. Może straganów nikt by nie kontrolował, na babuszki może by się nie pokusili. Może. Na zachodzie Ukrainy to samo, ale tam gangsterka polityczna skupiała się na kontrabandzie, na przemycie. Myślisz, że w tym konflikcie na Zakarpaciu to oco chodzi jak nie o monopol na przemyt?
Banda, albo kontrabanda- taki na wybór nam dano po rozpadzie ZSRR. Właściwie żadnego wyboru nie było. Dlatego ludzie się zbuntowali zarówno w Doniecku jak i w Kijowie.
Patrz, tam sobie ktoś wywiesił flagę Ukrainy z czasów Związku Radzieckiego, niedawno chłopaki tutaj biegali ze swoimi swastykami i nikt nikomu nigdy słowa złego nie powiedział, ponieważ nie chodzi o narzucanie komuś swoich poglądów. Dla jednego ważny jest Lenin, a dla drugiego Kołczak i wszystko w porządku.Nie jesteśmy majdaniarzami, czy banderowcami, aby krzyczeć, że jest jedna prawda najwłaściwsza.
– u nas byli już Polacy
– ochotnicy?
– też, ale mnie o dziennikarzy chodzi. Jeszcze w Sławiańsku, pokręcili się trochę i jakiś tam reportaż robili, a pózniej długo nic- w sumie jesteś pierwszy z aparatem jakiego widzę od dawna (śmiech) chyba staliśmy się medialnie nieatrakcyjni
Aleksiej idzie dalej, a do mnie podchodzi inny weteran walk w Sławiańsku. Prowadzi mnie na miejsce, gdzie dowódcy Batalionu Wiking ustawili symboliczny krzyż. Pod nim pęknięta granitowa płyta. Rozdarte braterstwo dwóch narodów: ukraińskiego i rosyjskiego, oraz pamieć dla wszystkich poległych żołnierzy w tej wojnie- taką ma wymowę symbol stojący samotnie wśród traw donbaskiego stepu.

krzyż (1 of 1) (Kopiowanie)

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>