WNS_0223

Wczoraj ukraińskie wojska podjęły nieudaną próbę przebicia się przez donbaskie linie obronne w rejonie Kominternowo, oraz Leninskoje. Według informacji przedstawionych przez zastępcę Ministra Obrony Donieckiej Republiki Eduarda Basurina, zagraniczni najemnicy walczący po stronie ukraińskiej, mieli dwukrotnie przystępować do ataku, w 30-osobowych grupach pod osłoną ostrzału moździerzowego. Oba uderzenia zostały odparte.

Basurin poinformował, że po stronie donieckiej straty wynoszą pięciu poległych żołnierzy, natomiast napastnicy mieli stracić 15 ludzi i 25 rannych.

Według informacji napływających od mieszkańców przyfrontowych miejscowości, walki trwały na całej długości frontu od Gnutowo, Kominternowo, do Sachanki i Szirokino; oprócz moździerzy słyszano również wiele eksplozji pocisków artyleryjskich.

Ataki małymi siłami stają się powoli cechą rozpoznawczą działań prowadzonych przez ukraińskich wojskowych. Podobnie w rejonie Jasinowatej (DPS) prowadzono podobne bezskuteczne ataki- jest to niewystarczająca siła do przerwania linii obronnych. Zastępca Ministra Obrony nie wyjaśnił również skąd wiadomo, że atakowali akurat „zagraniczni najemnicy”.

Walki w rejonie Kominternowo zostały wznowione dzisiaj rano.

/za Novorossia.Today/pl

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>