swieta

Siły Specjalne “Sokół” przy wsparciu Gwardii Narodowej dokonały w Mariupolu obławy na Nikolasa Hrynieńko podejrzewanego o skuteczny atak na dwóch żołnierzy ATO-wskich oddziałów specjalnych. Nikolasa uznano za na tyle bezpiecznego, aby wykorzystać przeciwko niemu, aż takie siły?

nikolas
W rzeczywistości chodziło o demonstrację siły i kolejną akcję pacyfikacyjną skierowaną przeciwko miastu i jego rosyjskim mieszkańcom. Portowy rejon od początku sprzyjał powstaniu i wziął w nim udział, jednak otoczony i odcięty od kilku miesięcy jest stale pacyfikowany przez wojska ATO. Stałe “nieposłuszeństwo” mieszkańców przejawia się w postawie młodych ludzi walczących obecnie w szeregach armii DRL, albo wspierających opór poza kordonem.
Nikolas próbował wymknąć się z okrążenia, jednak kiedy się to nie udało popełnił samobójstwo.
Jednak SBU nie poprzestało na tym- potrzebują czegoś co zastraszy ludność, a bohaterska śmierć chłopaka może pobudzić tylko iskrę oporu. Dlatego też aresztowano bliską przyjaciółkę Nikolasa- Swietłanę Akminczenkową.

swieta

 

Dwudziestolatkę oskarżono o udzielanie pomocy Nikolasowi, dopisując do tego terroryzm, oraz współudział w grupie przestępczej. Chcą zrobić ze Swietłany pokazową ofiarę, demonstrację obłędu w jakim znalazła się Ukraina.
Zabijanie cywili, tortury, aresztowania dziennikarzy, zastraszanie ludności- oto znamiona nowej władzy w Kijowie. W imię czego? Jakie wartości były zagrożone, że należało przeprowadzić zamach stanu na Majdanie? Jakich to tyranów i dyktatorów obalono? Z jakim to złem walczy Kijów, że zagrażają mu seniorzy i trzeba im odebrać emerytury? Jakaż to demokratyczna władza grozi niewinnej dziewczynie dożywociem, aby pokzać swoją “siłę”?
Rodzina zbiera pieniądze na pomoc prawną dla Swiety, poinformuję kiedy będzie znany numer konta

 

 

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>