???????????

Niesamowite jest to ,ze wśród Rosjan kult Anny German wciąż jest większy niż w Polsce. Jak widać nawet w Noworosji, w czasie wojny organizowane sa koncerty poświęcone pamięci naszej rodaczki.
Gwiazda Anny German w Rosji nie gaśnie. Była i jest bardzo ceniona, uwielbiana. Ostatnio powstał o niej miniserial „Jej Wysokość Anna German”. „Jej Wysokość” – tak się do niej zwracano, po części przez szacunek i po części za sprawą jej wzrostu. Mówili też do niej „nasza Anuszka” i o niej: „Polka z rosyjską duszą ”
Jacek M.
20 marca br roku w donieckiej Filharmonii odbył się dziewiąty już koncert ku pamięci Anny German. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Kultury Polskiej “Polonia”.
Zaproszeni artyści zaprezentowali własne interpretacje utworów z repertuaru Anny German. Prezes TKP “Polonia” Irena Erdman wyraziła nadzieję, że za rok na koncert przybędą również goście z Polski

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>