Screen Shot 02-17-15 at 12.37 PM

A jeśli …
Ukraina w osobie Poroszenki (i zwierzchników) dogadała się z Noworosją (analogicznie) na temat granicy.Nie wiadomo jak te granice mają przebiegać, może wzdłuż dawnych obwodów, a może z lekką korektą dzisiejszego stanu rzeczy- jakkolwiek ten stan rzeczy znacznie komplikowało Debalcewo- zajęte przez wojska ukraińskie stanowiło ciągłe zagrożenie nad powstaniem. Poza tym było drogie w utrzymaniu i zle wpływało na wizerunek władzyw rejonie, który tej władzy zwyczajnie nie chce.
Coś trzeba było zrobić, wycofanie sił z tak kluczowego rejonu byłoby żle przyjęte i oznaczało kapitulację- dlatego zmontowano “zawieszenie broni”. Nie ma ryzyka, że gdzieś pod Wołnowachą ruszy ofensywa, więc można śmiało zlikwidowąć kocioł. Wszyscy będą zadowoleni.
Są jeszcze ci wariaci (tak się nazywa na zachodzie patriotów) z ochotniczych batalionów, oni są faktycznie skłonni do odsieczy, albo marszu na Kijów. Może właśnie o to chodzi? Jeżeli sami uderzą na DRL to powstańcy ich zmiażdzą w ciągu doby, przy okazji posuwając się do przodu i niszcząc zagrożenie dla władz kijowskich- nikt nie będzie się już wtrącał, a anty-faszystowska krucjata zazna ukojenia. Z kolei marsz na Kijów to bunt i wojna domowa,zdrada- rozjadą ich ukraińskie czołgi, a może jakieś samoloty zza granicy przeprowadzą humanitarne bombardowanie?
Tymczasem władza w Kijowie sobie pokrzyczy, że separatyści złamali rozejm.Powstańcy wyzwolą ważny obszar i poparcie ludności z wysokiego wzrośnie do uwielbienia.
Wszyscy będą zadowoleni… .
Może przy okazji zobaczymy te kilka tysięcy zagranicznych najemników? Doprawdy mówi się o nich legendy, a ukrywają się jeszcze lepiej jak “zielone ludziki”. Zasadniczo nie widzę powodu dla którego Ukraina nie miałaby korzystać ze wsparcia najmitów? Prawo wojny.
Wszyscy będą zadowoleni … .
Tylko, czy ktoś wziął pod uwagę to co na każdej wojnie jest najbardziej przewidywalne, czyli nieprzewidywalność? Co jeżeli jednak Jarosz i spółka dopną swego? Co jeżeli nagle w Noworosji po władze sięgną ci których zabóstwo Batmana miało uciszyć? Co jeżeli w całej tej grze powstańcy przechytrzą wszystkich i zrobią sobie spacerek po resztę ziem rosyjskich na Ukrainie? A co jeżeli Jarosz weżmie wszystko- wtedy wojna z Rosją stanie się totalną masakrą, a nie hasełkiem dla Rady Europy.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>