206098

Według informacji z Ministerstwa Obrony Donieckiej Republiki, wczoraj wieczorem około godziny 20.20 rozpoczął się 40-minutowy ostrzał wsi Spartak znajdującej się na północ od Doniecka, w sąsiedztwie tego co niegdyś było portem lotniczym.
Ostrzał był prowadzony z sąsiedniej wsi Opytnje, przy użyciu broni lekkiej, oraz pojazdów bojowych piechoty.
Również ostrzelano trzy obszary na południowym odcinku frontu: Szirokino, Kominternowo, Sachankę. Przy czym władze DRL utrzymują, że Szirokino i Kominternowo pozostają strefami (jednostronnie) zdemilitaryzowanymi i nie ma tam wojsk donbaskich.


Ponownie doszło do ostrzału (moździerze kalibru 82 mm i BMP) Kominternowo w dniu dzisiejszym około godziny 08.20.
Z kolei strona ukraińska informuje, że doszło do moździerzowego ostrzału wsi Wodjanoje znajdującej się na wschodnich obrzeżach Mariupola,jednakże odległość pomiędzy nią, a pozycjami donbaskimi w rejonie Sachanki wynosi około 13 kilometrów. Zasięg maksymalny broni tego typu wynosi niewiele ponad 4 km.
Zdaniem sztabu ATO w rejonie Opytnoje około godziny 12.00 odnotowano działalność donbaskiego snajpera. Również tam,jak i w rejonie Butowki, oraz Piaski odnotowano ostrzał moździerzowy wymierzony w pozycje wojsk ukraińskich.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>