spartak

wszystko zaczyna się około 3 , przykaz milczenia- a ty nie możesz nic zrobić. surgut. Krasnogorówka.
Żołnierz o pseudonimie “Sibir” (przyjechał z miasta Surgut za Uralem) oprowadza reporterów “Patriotycznych sił Donbasu” po strefie przyfrontowej we wsi Spartak na północ od Doniecka, w pobliżu ruin dawnego portu lotniczego.
Ostrzał wsi ma miejsce niemalże każdego dnia (zwłaszcza ostatni miesiąc) po godzinie 15.00. “Sibir” opowiada, że jest bardzo niekomfortowo, kiedy w ich stronę prowadzony jest ostrzał czołgowy, moździerzowy, a oni nie mogą odpowiedzieć ogniem,ponieważ dostali taki rozkaz.
Drugi żołnierz armii DRL stwierdza, że spotykają się z życzliwą postawą ze strony mieszkających tam ludzi. Natomiast nieco inaczej reagują ludzie w mieście. “Sibir” komentuje to w ten sposób, że ludzie w Spartaku jeszcze widzą na bieżąco co się dzieje.
W ich grupie uderzeniowej o nazwie “Krasnogorówka” (Batalion “Wostok”) służy również ochotnik z Włoch, który opowiada, że przyjechał do Donbasu, ponieważ nie zgadza się z polityką rządu włoskiego, Unii Europejskiej. Walczył już w Diebalcewo, na lotnisku, a teraz stacjonuje w Spartaku. Jak mówi: “teraz to mój dom”.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>