wns_0056

3 listopada 11 Gwardyjski Pułk Sił Zbrojnych Donieckiej Republiki Ludowej świętował drugą rocznicę swojego sformowania. Pierwszy zastępca dowódcy Pułku, major-gwardii Jurij Procenko powiedział, że pomimo fatalnej, deszczowej pogody, u żołnierzy panuje świąteczny nastrój.

„Dzisiaj jest uroczysty dzień, druga rocznica powstania 11 Pułku. Pogoda co prawda nie pozwala z rozmachem uczcić tego dnia, ale będzie uroczyste zebranie, odznaczenie żołnierzy, poświęcenie sztandaru. Jednak nastrój jest świąteczny bez względu na pogodę”- powiedział major-gwardii.

11 Pułk jest bardziej znany pod nazwą batalion „Wostok”, który został rozformowany- pomimo to większość jego żołnierzy wciąż się poczuwa do braterstwa broni pod tym znakiem. Żołnierze służący w Pułku, w znacznej mierze, pochodzą z terenów nazywanych w Donbasie, jako „terytoria tymczasowo okupowane [przez Ukrainę]”. Są również obcokrajowcy: Włosi, Hiszpanie i dwóch Polaków.

Arcykapłan Borys, kapelan wojskowy, z kolei stwierdził, że w każdej wojnie ważne jest nie tyle, aby pokonać wroga, ale by dobro zwyciężyło zło.

Po krótkich uroczystościach odbywających się w deszczowej aurze, po 10 ludzi z każdej grupy bojowej mogło wziąć udział w przygotowanym na ten dzień koncercie. Pozostali musieli wrócić do swoich zadań- sytuacja w Donbasie w ostatnich tygodniach wygląda jak przygotowania do ciężkich walk.

Tragedia Donbasu/ Novorossinform

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>